ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, tel./fax 74 852 30 67 wew. 323

Gminny Zespół Oświaty

XII DOLNOŚLĄSKI LITERACKI KONKURS O LAUR ZŁOTEGO PIÓRA

kp

8 grudnia 2016r. w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala XII DOLNOŚLĄSKIEGO LITERACKIEGO KONKURSU O ZŁOTE PIÓRO noszącego miano „My Polacy – my Dolnoślązacy”.

 

 

Nadesłano około 160 prac. Uczniowie mogli wybierać spośród dwóch tematów:
Pierwszy:
Henryk Sienkiewicz tworzył „dla pokrzepienia serc”. Czy w Twoich czasach potrzebny jest ktoś taki? Do jakich wartości mógłby sięgnąć?
Drugi:
„Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie”. Twoja odpowiedź na słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas Światowych Dni Młodzieży.

Po analizie wypracowań Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród finalistów znalazła się Julia Słobodzian, która otrzymała wyróżnienie. Galę rozpoczęła młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Po powitaniu gości, sponsorów i uczestników Gali, ogłoszono wyniki konkursu, wręczono nagrody i dyplomy. Po części oficjalnej odbył się wyjątkowy koncert. Piosenki z programu Perły Polskiej Piosenki wykonała Anna Majkut Polańska przy akompaniamencie Andrzeja Walusa, a własne wersje znanych przebojów światowych sław zaśpiewała Joanna Kwaśnik.

 

tekst i zdjęcia Gimnazjum Witoszów.

  • kp
  • kp1