ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, tel./fax 74 852 30 67 wew. 323

Gminny Zespół Oświaty

LUTOMIA DOLNA NA I MIEJSCU W XVII POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO I WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

20191022 134939

      

       22 października 2019 r. w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy odbył się XVII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej, którzy po raz pierwszy mieli okazję wykazać się umiejętnościami językowymi w tym konkursie. W rywalizacji wzięli udział: Agata Skowron, Mateusz Lesiak, Maxymilian Maślańczyk i Norbert Foryś. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „30 lat minęło – upadek muru berlińskiego”.

Część pisemna konkursu była ściśle związana z 30‑leciem upadku muru berlińskiego oraz sprawdzała wiedzę realioznawczą o krajach niemieckojęzycznych. Jedna z części testu konkursowego była poświęcona zagadnieniom z zakresu wiedzy realioznawczej na temat historii muru berlińskiego. W trakcie przerwy prelekcję na temat historii powstania i upadku muru berlińskiego wygłosił gość specjalny Pan dr Robert Żurek z Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau.

W części ustnej finałowa dziesiątka opowiadała o murze berlińskim na podstawie wcześniej przygotowanego plakatu pod hasłem: „30 Jahre sind vorbei – Mauerfall”.

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi- Pani Violetcie Lędze.

 

Tekst i zdjęcia SP Lutomia

 

 

  • 20191022_134939