ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, tel./fax 74 852 30 67 wew. 323

Gminny Zespół Oświaty

KOLEJNA EDYCJA „UMIEM PŁYWAĆ” – TYM RAZEM NA BASENIE W WITOSZOWIE DOLNYM

WITOSZOW DOLNY1

     

     Prawie 90 uczniów z 3 gminnych placówek oświatowych (SP Grodziszcze, SP Witoszów Dolny, SP Mokrzeszów) uczestniczyło od września do końca listopada w Ogólnopolskim Programie „Umiem Pływać”.

Podczas trwania projektu dzieci miały okazję nauczyć się pływać oraz udoskonalić swoje umiejętności podczas, których zdobywały kolejne stopnie: RYBKI, FOKI, NURKA oraz DELFINA. Poprawa koordynacji ruchowej, korekcja wad postawy oraz ogólny rozwój młodego człowieka - a to wszystko w trakcie zajęć na basenie.

 

Nad bezpieczeństwem młodych pływaków czuwali ratownicy oraz instruktorzy, którzy swoim podejściem zachęcali do aktywnego udziału w zabawie.  

Oto wypowiedzi niektórych uczestników projektu:

Kacper: „Uwielbiam chodzić na basen, a najbardziej pływać pod wodą!”.

Emilka - Bałam się pierwszego wyjazdu na basen, ale potem okazało się, że jest tam bardzo fajnie. Podoba mi się zabawa w „Małpki” w   wodzie. Nauczyłam się nurkować. Mogę pływać z całą grupą. Jeszcze się uczę pływać, ale już się nie boję.

Zuzia - Podoba mi się jak nasza pani instruktor tłumaczy nam ćwiczenia. Nie boję się już wody, skaczę na nóżki a potem relaksuję się w jacuzzi.

Warto przypomnieć:
 Na basen do Witoszowa Dolnego dowozimy  dzieci ze wszystkich gminnych placówek oświatowych (są to zajęcia w ramach godzin lekcyjnych). Nauka pływania trwa rok i rozpoczyna się już od 1 klasy. Pierwszeństwo korzystania z basenu mają uczniowie ale obiekt jest dostępny dla wszystkich chętnych.

Dodatkowym atutem jest fakt, że od tego roku dzieci nie muszą dojeżdżać na zajęcia do sąsiednich gmin. Zajęcia prowadzone są na terenie gminy Świdnica w nowo powstałym obiekcie  znajdującym się w Witoszowie Dolnym w którym znajdują się trzy tory do pływania (o dł. 25 m i głębokości do 195 cm), trzy do nauki pływania (o długości 12,5 m i głębokości do 130 m) oraz część rekreacyjna.

 

  • GRODZISZCZE
  • GRODZISZCZE2
  • MOKRZESZOW1
  • MOKRZESZOW2
  • WITOSZOW-DOLNY1
  • WITOSZOW-DOLNY2