ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, tel./fax 74 852 30 67 wew. 323

Gminny Zespół Oświaty

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W BAJKOWEJ DOLINCE

DSC 0812

         

         W czwartek, 20 września, już po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka został ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2013r. dla podkreślenia roli edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka.


Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu poprzedniego roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
W Przedszkolu ,,Bajkowa Dolinka’’ w Pszennie Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy dnia 20 września 2018 r.
Pani Dyrektor Ewa Wasilenia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka podopiecznym przedszkola złożyła serdeczne życzenia zdrowia, szczęśliwego, beztroskiego i otoczonego miłością dzieciństwa oraz tego, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był radosny i stanowił kolejny szczebel w ich rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a także obdarowała dzieci słodkim poczęstunkiem oraz książeczką . Dzieci w podziękowaniu  zaśpiewały piosenki o przedszkolakach.

Tego dnia czas spędzony w przedszkolu, to czas wypełniony zabawą, wspólnym muzykowaniem oraz różnego rodzaju atrakcjami dla dzieci, a co najważniejsze dostarcza dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach naszych Drogich Przedszkolaków, a inicjatywa świętowania Dnia Przedszkolaka, szybko przekroczy granice naszego kraju i dotrze do przedszkolaków na całym świecie

 


tekst i zdjęcia Przedszkole Pszenno

  • DSC_0781
  • DSC_0797
  • DSC_0812
  • DSC_0827