ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, tel./fax 74 852 30 67 wew. 323

Gminny Zespół Oświaty

ANDRZEJ MITRANKA- FINALISTĄ DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU „ZDOLNY ŚLĄZAK”

A Mitranka     

    Miło nam poinformować, że uczeń Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej Andrzej Mitranka został finalistą edycji 2020/2021 Dolnośląskiego Konkursu „zDolny Ślązak” z przedmiotu- historia. „Już w poprzednich edycjach dał się poznać jako uczeń o nietuzinkowej wiedzy. Teraz jednak okazało się, że bez problemu przeszedł eliminacje szkolne, świetnie zaprezentował się w eliminacjach powiatowych i niewiele zabrakło, aby został laureatem najwyższego szczebla”- nadmienia Wiesław Lęga, który przygotował Andrzeja do konkursu.

       

Dojście do finału w tak prestiżowym konkursie jest wyróżnieniem dla naszego ucznia i naszej szkoły. Warto podkreślić, że Andrzej jest dopiero w VI klasie, a więc będzie miał jeszcze nie jedną okazję, aby poprawić swoje osiągnięcie, czego mu serdecznie życzymy”- dodaje dyrektor szkoły Elżbieta Dolińska.

Warto wspomnieć, że „zDolny Ślązak” to prestiżowe konkursy przedmiotowe, które na trwałe wpisały się w kalendarz edukacyjny Dolnego Śląska. Organizatorem konkursów jest Dolnośląski Kurator Oświaty, a realizowane są one w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.

  • A_Mitranka
  • zdolny-slazak

Simple Image Gallery Extended