ul. B. Głowackiego 4, 58-100 Świdnica, tel./fax 74 852 30 67 wew. 323

Gminny Zespół Oświaty

HISTORYCZNY SUKCES WITOSZOWSKICH PŁYWAKÓW

IMG 20200227 121114

            W miniony czwartek (27 lutego) reprezentacja Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym wzięła udział w półfinale dolnośląskim drużynowych zawodów pływackich w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego. Młodych adeptów pływania gościła pływalnia kryta w Żarowie. Drużyna chłopców, w komplecie zrekrutowana z klasy sportowej ukierunkowanej na triathlon, mocno nastawiona na walkę o końcowy prymat, od początku rywalizacji nadawała ton walce. Szczególnie, że największym wyzwaniem był lokalny rywal, czyli konkurenci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

 

Apetyt rósł wraz z upływem czasu. Zaczęło się od zwycięstwa w sztafecie 6 x 50 m stylem dowolnym. Następnie cieszyliśmy się z rekordu życiowego i drugiego miejsca Daniela Szychowskiego na dystansie 50 m stylem motylkowym. Po zwycięstwie na 100 metrach stylem grzbietowym Jakuba Janika, również okraszonego rekordem życiowym, myśl o końcowym zwycięstwie nabierała realnych kształtów. Dublet na dystansie 100 m w stylu klasycznym – zaskakujące I miejsce Adriana Nizio i II miejsce Adama Wróblewskiego przesądziło o końcowym sukcesie. Drugie miejsce Jakuba Kierula i czwarte Mateusza Samka w stylu dowolnym (również dystans 100 m) spełniły jedynie przysłowiową rolę ,,wisienki na torcie”. Na tak znakomitą postawę chłopców niewątpliwie miało wpływ, poza codzienną – pozytywistyczną pracą, przepracowanie pływacko okresu ferii zimowych.

Obie drużyny : zwycięscy – SP w Witoszowie Dolnym i druga drużyna – SP nr 4 ze Świdnicy spotkają się ponownie już 17 marca we Wrocławiu na finale dolnośląskim.

Na uwagę zasługuje również fakt, że drużyna dziewcząt w składzie : Martyna Markiewicz, Martyna Zając, Amelia Miałszygrosz, Alicja Anioł, Jagoda Babiarz i Zuzanna Gawryliszyn zajęły na tych zawodach trzecią lokatę.


 tekst i zdjęcia Katarzyna Kalita

 

 

  • IMG_20200227_121114
  • IMG_20200227_121855

Simple Image Gallery Extended